SON DAKİKA


Teknolojik Altyapı İle İnsan Geleceği

Bu haber 29 Mart 2019 - 17:01 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

Gelecekte Teknoloji 

Günümüzde teknoloji her geçen gün gelişmesi ile hem günlük hayatta hem de sanayi alanında büyük kolaylıklar ve değişiklikler meydana gelmiştir. Toplumların yaşayışları daha kolaylaşmış ve insanların geçmişe baktıklarında daha önceki teknolojik imkanların olmadığı dönemlerdeki yaşamlarına şaşırdıkları gözlemlenmektedir. Teknolojik altyapı geliştikçe getirdiği kolaylıklar toplumların evde, işte, okulda, tatilde, yolculukta ve her türlü yaşam alanına sirayet ettiği görülmektedir.

Hayatımızdaki Teknoloji

Teknolojik altyapının gelişmesi koldaki elektronik saatten otobüs durağında beklenen otobüsün kaç dakikaya geleceğini gösteren ekrana, tatile çıkarken yazılı kitap almak yerine kullanılan elektronik kitaplara, okullardaki akıllı tahtalardan sesli komutla çalışan televizyonlara kadar insan hayatını oldukça olumlu yönde etkilemektedir.
Toplumsal olarak bakıldığında teknolojinin gelişmesi insanlık açısından herhangi bir sakınca taşımamaktadır.

Sanayide Teknoloji

Bu kolaylıkların yanı sıra teknoloji ne kadar gelişir ve değişirse sanayi anlamında gelecek kuşakların istihdam edilmesi o kadar zorlaşacaktır. Sanayi alanında teknoloji, altyapı olarak ne kadar gelişirse insana olan ihtiyaç o kadar azalacaktır. Bu da insan gücünden çok teknolojinin, yapay zekanın, robotların sanayi kolunun geleceğini oluşturacağı anlamına gelmektedir.
            
20 yılını bir televizyon fabrikasının üretim bölümünde çalışarak geçirmiş olan bir birey çalıştığı firmanın devrim olarak niteleyerek sadece robot gücüne geçmesiyle işsiz kalacaktır. Genç nüfusun artmasıyla da bu alanın kapanacak olması işsizlik sayısının yükselmesine neden olacaktır.

Fakat teknolojinin günümüzde bile daha ne kadar gelişebileceği, değişebileceği, getireceği yeniliklerin neler olabileceği muamması ve şuan bile daha icat edilmemiş birçok şeyin olabileceği ihtimaliyle sonsuz bir bilişim tufanıdır. Web bile teknoloji alanında çok küçük bir imgedir. Teknoloji güneşse, internet dünyadır. Belki en büyük teknoloji şirketleri bile, Silikon Vadisinin milyar dolarlık şirketleri bile teknolojinin daha ne kadar ileri gidebileceğini kestirememektedir.

Teknolojik Altyapı İnsan Geleceği

gelecekte teknoloji

Yani teknoloji uçsuz bucaksız bir derya olarak hem bireysel hem toplumsal hem sanayi ve işkolu alanlarında insan hayatını olumlu ve olumsuz manada oldukça fazla etkilemektedir. Sadece sanayi kolunda insan gücü anlamında sorunlar yaşanacak olsa da bu küçük bir ayrıntı olarak kalacaktır. Çünkü teknolojiye hiç kimse kızmaz.

Sonuç olarak teknolojik altyapı insan geleceğini büyük oranda olumlu etkileyecek, geliştirecek, kolaylaştıracaktır.
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok


YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.